„If“ Vilniaus pusmaratonis RENGINIO TAISYKLĖS

„If“ Vilniaus Pusmaratonis“ bėgimas vyks 2024 m. gegužės 25 d. Vilniaus mieste.

 1. Populiarinti bėgimo kultūrą Lietuvoje, skatinti domėjimąsi bėgimu.
 2. Gausinti masinių renginių kiekį Vilniaus mieste. Didinti miesto gyventojų aktyvumą.
 3. Reklamuoti ir skatinti bėgimą kaip sveiką gyvenimo būdą.
 4. Išaiškinti pajėgiausius įvairių amžių grupių bėgikus.

„If“ Vilniaus Pusmaratonio bėgimo dalyviai galės pasirinkti šias distancijas:

 1. „If“ 21,098 KM
 2. 10 KM
 3. Nike Youth 5K Run (bėgikams iki 29 metų imtinai)
 4. 5 KM (bėgikams nuo 30 metų)
 5. „Marsiečiai“ vaikų bėgimas (bėgikams nuo 2 iki 12 metų imtinai)

Startas Katedros aikštėje (Šventaragio g.)

 • 15:30 val. „Marsiečiai“ vaikų bėgimo startai
 • 16:30 val. 5 km bėgimo startas
 • 17:30 val. If Pusmaratonio ir CUPRA 10K bėgimų startas
 • 20:30 val. Nike Youth 5K Run startas (bėgikams iki 29 metų imtinai)

5 KM distancija – 45 min.

10 KM distancija – 90 min.

Tarpiniai laiko limitai:

21,098 KM distancija – 180 min.

Tarpiniai laiko limitai:

1 km – 15 min.
5 km – 45 min.
6 km – 55 min.
 1. Varžybose gali dalyvauti visi norintys, užpildę dalyvio registracijos anketą, sumokėję dalyvio registracijos mokestį (pagal pasirinktą distanciją) ir pasitikrinę sveikatą bei tai patvirtinę registruodamiesi. Visi dalyviai bėgime dalyvauja laisva valia, niekieno neverčiami ir prisiima visą su dalyvavimu bėgime susijusią riziką (taip pat ir su įvairiais sveikatos sutrikimais ir pan.) bei įsipareigoja dėl to nereikšti bėgimo organizatoriams jokių pretenzijų.
 2. Bėgikai, atsiimdami dalyvio starto paketą, kurį sudaro: dalyvio numeris su laiko matavimo mikroschema, rūbinės lipdukas su numeriu, renginio programa ir kita, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Norint atsiimti kito dalyvio starto paketą, būtina pateikti jo asmens dokumento kopiją / nuotrauką.
 3. Kiekvienas užsiregistravęs bėgimo dalyvis savaime sutinka, kad renginio organizatoriai visas renginio metu padarytas nuotraukas bei filmuotą medžiagą gali laisvai ir be atskiro sutikimo naudoti rinkodaros tikslais.
 4. Dalyvauti bėgime gali: 5 km – asmenys iki 29 m.; 10 km – visi asmenys.; 21,098 km – ne jaunesni kaip 16 metų asmenys.
 5. Asmenys iki 18 metų pateikdami užpildytą bei pasirašytą sutikimo formą patvirtina, kad yra gautas jų tėvų, globėjų arba trenerio sutikimas dėl jų dalyvavimo renginyje ir/arba viso renginio metu jie bus prižiūrimi tėvų, globėjų arba trenerio, kurie prisiima visą atsakomybę už dalyvius.
 6. Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad supranta, jog dalyvavimas renginyje yra susijęs su dideliu žmogaus fizinių galimybių išbandymu, taip pat patvirtina, kad yra pasitikrinęs sveikatą, laikosi Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytų sveikatos pasitikrinimo reikalavimų bei organizatorių ar kitų asmenų prašomas pateiks tai patvirtinančią sveikatos būklės pažymą. Kilus įtarimų dėl netinkamos sveikatos būklės, organizatoriams paprašius, dalyvis privalo nutraukti savo dalyvavimą renginyje ir pasikonsultuoti su gydytoju.
 7. Dalyvis supranta ir patvirtina, kad organizatoriai neatsako ir neatlygins dalyvio sveikatai ar gyvybei padarytos žalos. Visa rizika ir atsakomybė dėl dalyvio sveikatos sutrikimų, sužalojimų ir nelaimingų atsitikimų, atsiradusių dalyvaujant renginyje tenka tik dalyviui.
 8. Visi Rusijos ir Baltarusijos atletai dalyvaudami renginyje sutinka, kad varžosi be konkurencijos ir į prizines vietas bei apdovanojimus nepretenduoja. Profesionalūs atletai renginyje dalyvauti negali (neatsižvelgiant į taikomas išimtis).
  8.1 Visi Rusijos ir Baltarusijos piliečiai, turintys leidimą gyventi Lietuvoje, už registraciją turi sumokėti bankiniu pavedimu.
  8.2 Kiekvienas dalyvis privalo pateikti leidimą gyventi Lietuvoje, laisva forma pasirašytą dokumentą, kuriame yra išreiškiama Rusijos karo veiksmų nepalaikanti pozicija (anglų arba lietuvių kalbomis) ir mokėjimo kopiją.
  8.3 Dalyvis privalo informuoti organizatorius adresu kad dokumentai bus atnešti į numerių atsiėmimo punktą gegužės 22-25 dienomis. Nesilaikant šių nuostatų dalyviams nebus leista dalyvauti, o starto mokestis bus grąžintas po renginio.
  8.4 Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacija ir Lietuvos Lengvosios Atletikos Federacijos pranešimu (žemiau), VšĮ „Tarptautinis maratonas” priimtu sprendimu, Rusijos ir Baltarusijos piliečiams griežtai draudžiama dalyvauti organizacijos rengiamuose renginiuose. Išimtys taikomos asmenims, kurie turi ir gali pateikti oficialų Lietuvos Respublikos atsakingų institucijų išduotą leidimą gyventi Lietuvos Respublikos teritorijoje renginio metu.Dalyviai atsiimdami bėgimo numerį privalo pateikti leidimą gyventi Lietuvos teritorijoje (nepriklausomai, ar dokumentas jau buvo siųstas į el. paštą).Organizatoriai pasilieka teisę prašyti papildomo dokumento, jeigu atsiųsti dokumentai kelia įtarimą.

  Organizatoriai pasilieka teisę nepriimti pateikiamų dokumentų ir neleisti dalyvauti renginyje be papildomo paaiškinimo. (Tokiu atveju dalyvio mokestis grąžinamas po renginio).

  03 16 dėl Baltarusijos ir Rusijos piliečių

 1. Registruotis galima tik savo vardu. Savo numerį perduoti kitam dalyviui draudžiama.
 2. Jei užsiregistravęs dalyvis nori keisti distanciją į trumpesnę, jis turi sumokėti distancijos keitimo mokestį – 10 EUR. Norint keisti rungtį į ilgesnę – reikia sumokėti startinio registracijos mokesčio skirtumą, pagal mokėjimo dienos galiojantį registracijos startinį mokestį bei distancijos keitimo mokestį – 10 EUR. Distancijos keitimas galimas iki 2024 gegužės 19 d. 24 val.
 3. Jei užsiregistravęs dalyvis nori keisti dalyvio informaciją registracijos sąraše ar marškinėlių dydį, jis turi sumokėti informacijos keitimo mokestį – 10 EUR. Keisti galima tik užsiregistravusio dalyvio duomenis. Keitimas galimas iki 2024 gegužės 19 d. 24 val.
 4. Registracijos duomenų keitimas atliekamas tada, kai dalyvis sumoka už paslaugą ir informuoja organizatorius el. paštu: info@vilniauspusmaratonis.lt, kartu su laišku atsiųsdamas mokėjimo išrašą bei norimus pakeisti duomenis. Įmonės rekvizitai:
  VšĮ „Tarptautinis maratonas“
  Kedrų g. 3 (301-2 kab.), Vilnius
  Įmonės kodas: 300561278
  PVM kodas: LT100008891011
  A/S: LT307044060005482871
  B/K: 70440, AB SEB bankas
 5. Dalyviams bei juos palaikantiems asmenims griežtai draudžiama naudoti bet kokias transporto priemones, pvz.: dviračius, riedučius, riedlentes ar kitas ratuotas transporto priemones. Dalyviai, pažeidę šį nuostatų punktą, bus diskvalifikuojami.
 6. Visi dalyviai sutinka, kad jų elektroninio pašto adresas ir dalyviu numeris bus naudojamas GetPica paslaugų nuotraukoms.
 7. Dalyviai varžybų metu draudžiama naudotis bet kokia asmenine palyda. Dalyviai, pažeidę šią taisyklę, bus diskvalifikuojami.
 8. Renginio metu dalyviams griežtai draudžiama dalyvauti su savo augintiniu. Pastebėjus, tokie dalyviai bus diskvalifikuojami.
 9. Kiekvienas dalyvis varžybose privalo turėti ant marškinėlių tvarkingai pritvirtintą numerį. Numeris turi būti ant marškinėlių priekio (krūtinės), aiškiai matomoje vietoje. Dalyviai, kurie bėgs be numerio, bus diskvalifikuojami.
 10. Finišavę dalyviai turi palikti starto/finišo zoną per specialiai numatytus išėjimus. Finišavus griežtai draudžiama vaikščioti per kontrolinę laiko juostą, kitaip bus anuliuoti rezultatai.
 1. Bėgimo trasoje bus įrengti atsigaivinimo punktai, kuriuose varžybų dalyviams bus dalinamas vanduo.
 2. Pusės maratono bėgimo trasoje bus pastatyti bio tualetai skirti dalyviams.

Pirmųjų trijų vietų nugalėtojai bus skelbiami absoliučioje moterų ir vyrų kategorijoje 5 KM, 10 KM ir 21,098 km distancijose.

  1. Nike Youth 5K Run, 5 KM, 10 KM ir „If“ 21,098 KM distancijų finišavę dalyviai bus apdovanoti atminimo medaliais.
  2. Vaikų bėgimo mažieji dalyviai bus apdovanoti specialiais atminimo medaliais.
  3. „If“ Vilniaus pusmaratonio rezultatai sudaromi pagal oficialų varžybų laiką.
  4. Dalyvių startinis registracijos mokestis pagal distanciją:
   SPECIALIOS REGISTRACIJOS KAINOS IKI 2023.05.31 2023.06.01 – 2024.03.01 2024.03.02 – 2024.04.05** 2024.04.06 – 2024.04.26 2024.04.27 – 2024.05.17 2024.05.18 – 2024.05.25
   NIKE YOUTH 5K RUN* 12 EUR 15 EUR 19 EUR 25 EUR 29 EUR 35 EUR
   5K RUN 12 EUR 15 EUR 19 EUR 25 EUR 29 EUR 35 EUR
   CUPRA 10K 15 EUR 20 EUR 25 EUR 29 EUR 35 EUR 45 EUR
   If 21KM 20 EUR 25 EUR 29 EUR 35 EUR 39 EUR 49 EUR
   VAIKŲ BĖGIMAS* 8 EUR 10 EUR 12 EUR 14 EUR 16 EUR 19 EUR

*Registruojantis iki balandžio 5 d. dalyviai gauna VARDINIUS numerius!
** Registruojantis dalyviai gali įsigyti renginio marškinėlius už papildomą 29 EUR mokestį.
***Nike Youth 5K Run bėgimas skirtas vaikams ir jaunimui iki 29 metų (asmenims iki 18 metų pateikus tėvų ar globėjų sutikimą).

Dalyvių startinis registracijos mokestis yra negrąžinamas.

 1. Registracija vyksta www.manobegimas.lt svetainėje. Bėgimui užsiregistruoti galima užpildžius registracijos anketą ir per elektroninę bankininkystę atlikus mokėjimą.

Registracija vyksta:

 1. Iki gegužės 24 d. 24 val. internetu,
 2. Gegužės 25 d. (renginio dieną) registracija vyks renginio vietoje.
  Informacija apie dalyvio paketų atsiėmimą bus tikslinama.
 3. Dalyvis, tinkamai užpildęs registracijos formą ir sumokėjęs starto mokestį, įtraukiamas į starto protokolą.
 4. Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad sutinka gauti naujienlaiškius ir SMS žinutes, kurie yra susiję su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ organizuojamais renginiais.
 5. Dalyvio krepšelio turinį dalyvis turi tikrinti paketo atsiėmimo vietoje. Po atsiėmimo, esant krepšelio turinio trūkumui, jo turinys nepildomas. Dalyvio krepšelis po renginio nebeatiduodamas.
 6. Startinius paketus kiekvienas dalyvis privalo atsiimti išankstinio atidavimo metu bei renginio dieną likus ne mažiau kaip 2 val. iki pasirinktos distancijos starto. Atvykus į atsiėmimo punktą vėliau, dalyviai turės galimybę atsiimti TIK bėgimo numerį (paketas su rėmėju dovanomis atiduodamas nebus).

Trasas galite rasti čia: https://vilniauspusmaratonis.lt/distancijos/

Gausiausios organizacijos taurės nugalėtojas bus nustatomas pagal užregistruotą dalyvių skaičių pusės maratono, 10 KM ir 5 KM distancijose. Svarbi taisyklė – organizacijos nariai registracijos formoje turi nurodyti tikslų (tą patį) atstovaujamos organizacijos pavadinimą.

Nugalėtoja komanda bus apdovanotas taure renginio dieną.

Gausiausias bėgimo klubas bus nustatomas pagal užregistruotą dalyvių skaičių pusės maratono, 10 KM ir 5 KM distancijose. Svarbi taisyklė – bėgimo klubo nariai registracijos formoje turi nurodyti tikslų (tą patį) atstovaujamo klubo pavadinimą.

Nugalėtojas klubas bus apdovanotas renginio dieną.

Organizatoriai pasilieka teisę keisti ir pildyti taisykles.

Organizatoriai pasilieka teisę keisti renginio formatą atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją.